Jesienny Piknik Rodzinny na Skate Parku

To było niesamowite wydarzenie! Dzięki działaniom w ramach Projekt “Zdrowe Relacje – Zgodna Rodzina” Miasto Gubin i Wspólnota św. Tymoteusza zorganizowały Jesienny Piknik Rodzinny. Jego pierwsza część odbyła się dzisiaj na gubińskim Skate Parku, gdzie ponad 50 dzieci z naszego miasta wzięło udział w darmowych warsztatach w Szkółce Piotra Dabova.

Ponadto swoje umiejętności zaprezentował Krzysztof Dymnicki – mistrz Polski w kategorii do lat 16, a całość zwieńczyły zawody dla miłośników hulajnóg i deskorolek, w których najlepsi otrzymali nagrody.

Całość, dzięki założeniom projektu, była darmowa dla uczestników, którzy mogli skorzystać ze sprzętu niezbędnego do jazdy i akrobacji oraz drobny poczęstunek!

Jutro na stadionie druga część Jesiennego Pikniku Rodzinnego! Całość rozpocznie się o 11:00 rodzinnym Rajdem Rowerowym z Wyspy Teatralnej. Wycieczka skończy się na głównej arenie imprezy, czyli Stadionie Miejskim przy ul. Sikorskiego. Tam, bocznym boisku, z darmowych atrakcji, od godziny 12:00, będą mogły skorzystać całe rodziny, a w programie między innymi: zawody (tor rowerowy, rzut dętką, rodzinna sztafeta), animacje, zamki dmuchane, gry, warsztaty, występy, pokazy, koncert oraz mecz piłki nożnej pomiędzy Polskimi Aktorami i Drużyną Gubina! Całość zakończy się około godziny 18:00.

Projekt „Zdrowe relacje – Zgodna Rodzina. Wdrożenie zintegrowanych programów zapobiegania przemocy domowej – utworzenie Centrum dla Rodzin w Gubinie” jest realizowany przez gminę Gubin o statusie miejskim ze środków pozyskanych Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.